MISTROVSTVÍ ČR BRNO

26. - 28. 4. 2024

Prázdninové kurzy 

2024

Změna je vždy dobrá, proto juniorky vyrazily vstříc parádní sněhové nadílce a krásnému slunečnému počasíčku na všechny možné aktivity, lyže, běžky, procházky s pejsky.

Tradičně první závod roku je vždy náš Memoriál Míly Heršálkové - soutěž figury žákyň A, B, C a mladších a starších žákyň. Závodu se zúčastnilo přes 400 děvčat z celé České republiky i zahraničí

Mezinárodní závod určený pro seniorky, první den raníčko než vyšlo sluníčko byla technická sóla kde si Aneta Mrázková vyplavala bronz, Daniela Marková si vyzkoušela velkou kategorii poprvé, zaplavala na výbornou a získala 7. místo.

Z Táborského poháru děvčata dovezla jednu bronzovou medaili kterou v povinných figurách vyplavala Anička Bulková. Závodů se zúčastnilo ve figurách celkem 105 závodnic! Všechna děvčata se ve figurách zlepšila a získala II.VT. Týmová sestava na medailové umístění sice nedosáhla ale i tak se umístila na skvělém 4.místě z jedenácti týmů.

Do Brna zamířily nejlepší světoví rozhodčí FINA, aby zúčastnily školení na nová pravidla ARTISTIC SWIMMING 2022-2025. Rozhodčí musely na konci školení složit zkoušky, aby mohly bodovat na světových soutěžích v příštích letech. Z našeho oddílu absolvovaly toto školení Soňa Bernardová, Renata Kožená a Ivona Kralíková.

Na mezinárodních závodech v Budapešti si seniorky i juniorky a starší žákyně vyplavaly cenné kovy v technických sestavách.

Žabky 2022

22.10.2022

Na mezinárodních závodech v Bratislavě si naše mladší žákyně vyzkoušely nové figury FINA. Proti minulé sezóně se všechna děvčata ve figurách zlepšila. Díky získání II. výkonnostních tříd si děvčata zajistila i účast na Mistrovství České republiky v roce 2023 v kategorii mladších žákyň.

Na základě testů byla vybrána česká reprezentace pro rok 2022/2023 v kategorii seniorek/juniorek i starších žákyní.