Mistrovství Evropy Juniorek v synchronizovaném plavání 2019 Praha

23.06.2019

Do soutěže figur, které nejsou pro závodnice povinné přihlásila Česká republika na MEJ pouze 6 závodnic. Nejlépe se dařilo Karoline KLUSKOVÉ, která se umístila v polovině závodního pole na 17. místě a získala 72,01 bodu, Přeplavaly ji pouze závodnice z Běloruska a Itálie.Ostatní děvčata pak obsadila 25.místo Hrazdirová Alex, Lucie 27.místo Dvořáková Martina, 28.místo Muchová Karolína, 29.místo Fantová Renata, Sofie a 32.místo si vyplavala Šímo Kristyna.

Český juniorský pár Karolina KLUSKOVÁ a Alex Lucie HRAZDIROVÁ vyplaval v technické párové sestavě 74,34 bodů a obsadil v evropské konkurenci pro Českou republiku krásné 9. místo a porazil tak 8 dalších evropských párů. Ve volných párových sestavách bojovalo o účast ve finále 20 juniorských párů.  Karolina KLUSKOVÁ  Alex Lucie HRAZDIROVÁ v silné konkurenci získal 75,56 bodů a umístil se na 13. místě. Předplavkyně na volná dua dělaly starší žákyně z našeho oddílu Dominika a Julie.

Ve volné sólové disciplině se na startovní pole postavilo 19 evropských juniorek, aby bojovaly o finále. Za Českou republiku plavala Karolina KLUSKOVÁ a probojovala se do sobotního finále. Karolína potvrdila, že patří do finále i v technické sestavě, kde si vyplavala 74.27 bodů a umístila se na 9. místě z 20 závodnic.

Česká juniorská reprezentace si v technické sestavě vyplavala 73,68 bodů. Proti minulému MEJ ve Finsku se Česká republika posunula z 12. místa na krásné 9. místo. Český tým plaval ve složení Debora Dvořáková, Renata Sofie Fantová, Alex Lucie Hrazdirová, Nikole Juránková, Karolina Klusková, Karolína Muchová, Laura Nováková a Michaela Provazová. Náhradnice Martina Dvořáková a Kristýna Šímo. Ve finále volných sestav obsadil krásné 10. místo, když za svůj předvedený výkon získal 76,0333 bodu!  Česká juniorská reprezentace zakončila za velké podpory fanoušku, svoji účast krásným 8.místem v kombinované sestavě, kdy získala 77,26 bodů.

Předplavkyně na volná dua, týmy a kombinované sestavy zajistily starší žákyně z našeho oddílu jako odměnu za nejlepší umístění na Mistrovství ČR starších žákyň a seniorek konaného v dubnu v Brně, kde získaly stříbrnou medaili za duo a dvě zlaté za tým a kombinaci a ocenění Mistryně ČR! Děvčata se s odpovědností předplavkyň zhostila výborně a získaly od evropských rozhodčích vysoká bodová ohodnocení.

Děvčatům i celému realizačnímu týmu GRATULUJEME !!!!!!

Děkujeme organizátorům, pořadatelům, fanouškům a také všem našim závodnicím a jejich trenérkám za skvělou reprezentaci!